Orbán nem vállalja a nyilvános vitát, mert...
a kvótanépszavazást nemzeti és nem pártügynek tartja – legalábbis ezt közölte sajtófőnöke, Havasi Bertalan útján.
a kvótanépszavazást nemzeti és nem pártügynek tartja – legalábbis ezt közölte sajtófőnöke, Havasi Bertalan útján.
Vona Gábor Jobbik-elnök szerint egy ilyen jelentős esemény előtt a pártok vezetői ütköztetni szokták álláspontjukat. Szerinte 10 év után eljött az idő, hogy Orbán vállaljon egy nyilvános vitát. Ön szerint Orbán Viktor vállalja a vele kvótaügyben egyetértő ellenzéki pártvezér kihívását?
Minden jel arra mutat, hogy a szocialisták aggódnak az október 2-i kvótanépszavazás tisztaságáért, és ezért szavazatszámlálókat toboroznak.
A jobboldal diadalmenetének gusztustalan mellékterméke, hogy az ún. ellenzék térfelén egyre többen állnak át a Fideszhez. Vélemény.
A népszavazást bojkottáló baloldali párt kész támogatni a kormány kvótákról szóló javaslatát, ha lesz olyan.
Lázár János egyre többször megy szembe Orbán Viktor véleményével, ezért vagy mártírt akar csinálni magából, vagy komolyabb nézeteltérések vannak közte és Orbán között, vagy tudatos szereposztásról van szó. Mráz Ágoston Sámuel és Török Gábor elemezte a politikai helyzetet a Heti Válaszban.
Egy nap, öt hír - amiről ma este beszélnek: Áder János október 2-ra kiírta a kvótanépszavazást; Mészáros Lőrinc megpróbálta megmagyarázni, honnan van neki 700 milliós adriai villája; Molnár Gyuláról kiderült, hogy igen bizonytalan elképzelései vannak arról, miként menjen tovább az MSZP; utolsó figyelmeztetést kapnak a Windosws-használók, Mourinho belevégott a manchesteri munkába.
A szocialisták hétvégi fejcseréi után csak a zűrzavar biztos, melynek következtében az MSZP megszűnhet a baloldal legnagyobb tömörülése lenni.
Leváltották a jelenlegi MSZP elnököt, Tóbiás Józsefet, aki lemond a frakcióvezetésről is. A választmányt többé nem Botka László vezeti.
A jelenlegi szocialista elnök Tóbiás József újrázna a szombati kongresszuson, több párttag szerint azonban Molnár Gyula volt kerületi polgármester lehet a befutó, bár nem túl meggyőző többséggel. Van, aki szerint az igazi kérdés, ki lesz a választmányi elnök, Botka László állítólag csak akkor vállalja a miniszterelnök-jelöltséget, ha megválasztják a választmány élére.
Ahogy azt várni lehetett, Harangozó Tamás, Molnár Gyula és Szanyi Tibor is indul az elnökségért június 25-én.
Állapotainkat kicsiben mutatja be a Kopaszi-gát sorsa: a különleges egzisztenciák által belakott vidéket előbb a szoclib önkormányzat adja oda hozzá közeli ingatlanbefektetőnek, majd a Fidesz-kormány közeli nagytőkések építik fel rajta azt, amit a kormánypárt egykor kárhoztatott. Jelentős kormányzati hátszéllel.